Így űz gúnyt a Hamász-szimpatizáns a vele szemben tüntető zsidókból New Yorkban – videó
A palesztinpárti tüntetésen horogkereszt is előkerült.
A palesztinpárti tüntetésen horogkereszt is előkerült.
A 37 éves Amir Ben Natan tőzsdeügynök Herzlijában. Október 7-én reggel a Gázai övezet közelében rendezett Supernova Sukkot fesztiválon lazított a barátaival, amikor a Hamász rakétái telibe kapták a rendezvényt. A golyózáporban több száz fesztiválozó meghalt. Amir egy barátját is meglőtték, de ő túlélte. Ő maga a bokrok közé bújt el, de a Hamász fegyveresei csak pár lépésre voltak tőle. Életben maradt, és a Rolling Stone magazinnak mesélte el, hogy mit élt át a totális káoszban, miközben az életéért futott.
Háború tört ki Izrael és a Hamász között, miután a terrorszervezet szombaton minden eddiginél nagyobb támadást intézett Izrael ellen, több mint ezer ember halálát okozva. De mit ér el ezzel az egésszel a Hamász? Mekkora árat fizetnek majd mindezért? Hová fajulhat a konfliktus? Erről kérdeztük Csicsmann László egyetemi tanárt, Közel-Kelet-szakértőt.
A Gázai övezetben van, akit hajléktalanná tettek azok a csapások, amivel Izrael válaszolt a Hamász szombati rohamára.
Egy izraeli rakéta találta el az épületet.
A helyiek felének nincs munkája, aki pedig dolgozna, az sokszor korlátozásokkal találja szembe magát – a Gázai övezetben eddig is kemény volt az élet, és a helyzet vélhetően nem a közeljövőben fog megjavulni.
Hogyan indult a Hamász támadása, hogyan reagált Izrael és hogyhogy nem tudott róla? Mi köze van a háborúhoz Szaúd-Arábiának és Benjamin Netanjahu kormánypolitikájának? Miért kerülhet végveszélybe az egész ország? Közéleti podcastunkban minden kérdésre válaszoltunk, amit felvetett a hétvégi palesztin terrortámadás Izraelben.
Az Egyesült Államok tíz év alatt, 13 milliárd dollárból, azaz 4800 milliárd forintból építette meg a USS Gerald R. Ford repülőgép-hordozót, ami most az izraeli-palesztin háborúban is döntő szerepet játszhat.
A lap elemzője szerint a szombaton kirobbant háború hatására az izraeli-szaúdi megállapodás a mélyhűtőbe került.
Az izraeli hadsereg még mindig nem tudott minden izraeli települést megtisztítani az iszlamista behatolóktól.
A törvényhozás élesítheti a szabályt, ami alapján bárki fogva tartható anélkül, hogy bíróság elé állítanák.
Nagyjából száz izraeli katonát és civilt ejtett foglyul hurcolt Gázába a Hamász.
Izraelben szombat hajnalban kitört a háború: a Hamász terroristái kirajzottak a Gázai övezetből, a harcok pedig azóta folyamatosak. Helyiekkel beszélgetve mutatjuk meg, hogy viselik az izraeliek a háborút.
Az izraeli hatóságok még mindig próbálják visszaszerezni a teljes fennhatóságot az ország területe fölött a Hamász harcosainak szombati behatolása után. Kövesse az eseményeket percről percre!
Az izraeli miniszterelnök a Gonosz városának nevezte Gázát, és figyelmeztette a Gázai övezet lakosait: hagyják el az enklávét.
Az izraeli hadsereg szombat éjjel és vasárnap reggel ellencsapásokat hajtott végre délen a Gázai övezetet uraló iszlamista Hamász és Iszlám Dzsihád terrorszervezet ellen, valamint északon a libanoni határnál - jelentette az izraeli hadsereg vasárnap reggel.
A külügyminiszter egyeztetett izraeli kollégájával, Eli Cohennel is, hozzátette, minden ott ragadt magyar családdal felvették a kapcsolatot.
A Hamász támadásának eddig legalább 250 halálos áldozatot követeltek. Izrael közben gázai célpontokat támadott, a légicsapásokban palesztin források szerint több száz ember meghalt és majdnem kétezren megsérültek. Hírfolyamunk az izraeli és gázai háborús helyzetről.
A Hamász iszlamista palesztin szervezet támadásának eddig legkevesebb huszonkét izraeli halálos és több mint ötszáz sebesült áldozata. A meglepetésszerűen támadó fegyveresek ismeretlen számú izraeli túszt elhurcoltak a Hamász uralta Gázai övezetbe, ahonnan szombaton több mint 2500 rakétát lőttek ki Izraelre. Benjámin Netanjahu miniszterelnök kijelentette, Izrael „háborúban áll”. A támadás napjának képei.
A külügyminisztérium több mint száz Izraelben tartózkodó magyar állampolgárral áll folyamatosan kapcsolatban.